گردان مجازی 742
کانون فضای مجازی و سایبر جوانان شهرستان گچساران
مجموعه وبلاگ های کانون فضای مجازی و سایبر جوانان شهرستان گچساران

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 29 بهمن 1390

یک گروه هکر ناشناس که پیش از این نهادهای مهم آمریکا مانند سازمان سیا را مورد حمله قرار داده بودند، این بار وب سایت دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی را هدف حمله های سایبری خود قرار داده اند.

خبرگزاری فارس: حمله گروه هکری به سایت دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی

به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، وب سایت خبری دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بعدازظهر روز گذشته از سوی هکرها مورد حمله قرار گرفت و به مدت یک ساعت به طور متناوب از دسترس خارج شد. این در حالی است که بررسی های کارشناسان امنیتی اسرائیل نشان می دهد این حمله سایبری شامل جلوگیری از ارائه خدمات بوده است که در اثر آن ده‌ها هزار رایانه به طور همزمان مورد حمله قرار گرفتند تا از ارائه خدمات برای کاربران این سایت جلوگیری شود.ادامه مطلب
ارسال توسط اسماعیل هاشمی
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 29 بهمن 1390

توانایی آمریکا برای اعمال قدرت در منطقه خلیج فارس بدون وجود چالش بر سر این کار به سرعت در حال پایان است و ایران با ایجاد سیستم‌های دفاع نامتقارن، مانع بزرگی بر سر راه آمریکا به وجود آورده و خود را آماده بدترین شرایط ممکن کرده ‌است.

خبرگزاری فارس: ایران آمادگی مقابله با بدترین شرایط را دارد

اندیشکده «نیو امریکن سکیوریتی» در مقاله‌ای به قلم «دیوید ایزنبرگ» می‌نویسد: اگرچه بیشتر بحث‌ها بر سر احتمال عملیات نظامی آمریکا در خلیج فارس، در صورت منع تردد از تنگه هرمز از سوی ایران، در جریان است و کارشناسان بر این باورند در حالی که این مسئله سهل‌الوصول نیست، اما کار بسیار دشواری نیز نخواهد بود. اما بر اساس گزارش اخیر یک مؤسسه تحقیقاتی مستقل و غیرانتفاعی سیاست عمومی در واشنگتن، این تفکر معمول اشتباه است. این گزارش حاکی از آن است که توانایی پس از جنگ سرد ارتش آمریکا برای اعمال قدرت در خارج از کشور با چالش‌های کمی بر سر آزادی عمل آنان، ممکن است به سرعت در حال پایان باشد.ادامه مطلب
ارسال توسط اسماعیل هاشمی
بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 29 بهمن 1390

دبیر ستاد اقامه نماز گچساران گفت: نماز‌خانه منطقه تفریحی شلال‌دان به کباب‌خانه تبدیل شده‌ است که این توهین بزرگی به نماز و ارزش‌های اسلامی است.

خبرگزاری فارس: نماز‌خانه شلال‌دان به کباب‌خانه تبدیل شده ‌است

  سید فاضل رضایی در جلسه ستاد اقامه نماز گچساران اظهار کرد: طبق روایات و احادیث تحقیر نماز جماعت، به منزله تحقیر خداوند به‌ شمار آمده‏ و حضور دائم در نماز جماعت انسان را از منافق شدن بیمه می‏کند.

* مدارس گچساران 51 روحانی دارد

دبیر ستاد اقامه نماز گچساران ابراز داشت: این جلسه آخرین نشست ستاد اقامه نماز گچساران در سال 90 بوده که با هدف بررسی و مروری بر مصوبات گذشته، تعطیلات نوروزی و تسهیلات ستاد اقامه نماز برگزار شده ‌است.

رضایی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزش صحیح قرائت قرآن افزود: این کلاس‌ها به همت ستاد اقامه نماز گچساران و توسط روحانیون در مدارس این شهرستان در حال برگزاری است.

وی تصریح کرد:‌ دوره آموزش مروجان نماز هم اکنون در بسیاری از مدارس حال برگزاری بوده و نشست دانش‌آموزی نیز با موضوع نماز در بسیاری از مدارس برگزار شده ‌‌است.

رضایی گفت: در حال حاضر 51 روحانی در مساجد نماز جماعت را برپا می‌کنند و 58 نفر از فرهنگیان نیز برپایی نماز جماعت در مدارس را بر عهده دارند.

وی با اشاره به پیش رو بودن تعطیلات نوروزی و لزوم فضاسازی و ارائه خدمات برای برگزاری نماز مسافران و مهمانان نوروزی خاطرنشان کرد: باید در زمینه آماده کردن نمازخانه‌ها همچون سال‌های گذشته و افزایش خدمات به نمازگزاران نوروزی تلاش بیشتری شود.

رضایی با تأکید بر لزوم ایجاد نمازخانه‌های مخصوص بانوان ابراز داشت: با توجه به ترانزیتی بودن جاده‌های گچساران و تردد حجم زیادی از وسایل نقلیه از محور این شهرستان و اسکان مسافران برای استراحت، ایجاد نمازخانه‌های بانوان ضروری و لازم به نظر می‌رسد.

* نمازخانه‌ پمپ‌ بنزین‌های گچساران وضعیت ظاهری و بهداشتی نامناسبی دارند

دبیر ستاد اقامه نماز گچساران ادامه داد: با توجه به به اینکه بقاع متبرکه کاکا مبارک(ع) و بی‌بی حکیمه خاتون(س) دارای بیشترین تعداد زائر از سراسر کشور و مهمانانی از سایر کشورهای جهان است، اداره اوقاف و امور خیریه امسال نیز همچون سال‌های گذشته برای فراهم کردن زمینه برگزاری مطلوب نماز این زائران اقدام کند.

رضایی با انتقاد از شرایط نامناسب نماز خانه‌های پمپ بنزین‌های گچساران عنوان داشت: نمازخانه‌های پمپ بنزین گچساران از شرایط خوبی برخوردار نیست و وضعیت ظاهری و بهداشتی این نمازخانه‌ها تأسف‌بار است.

وی با بیان اینکه برگزاری نماز در دستگاها و ادارات گچساران رضایت‌بخش است، بیان داشت: نمازخانه‌های موجود در گچساران با شاخصه‌های جدیدی مورد ارزیابی قرار‌ گرفته و نتیجه این ارزیابی‌ها به فرمانداری گچساران ارسال می‌شود.

رضایی نامگذاری میدانی در گچساران با نام میدان نماز را در سطح کهگیلویه و بویراحمد بی‌نظیر عنوان کرد و با اشاره به زیبائی‌ها و فواید این کار از مسئولان خواست در زمینه ترویج نماز تلاش بیشتری داشته باشند.

وی ابراز داشت: مکان دفتر ستاد نماز اقامه نماز مناسب و مطلوب نیست و لازم است در سال جدید مکانی جدید و در خور شأن نماز با امکانات مناسب در نظر گرفته شود.

دبیر ستاد اقامه نماز گچساران یادآور شد: عملکرد شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در زمینه احداث نمازخانه‌های مجهز به سیستم‌های گرم کننده و خنک‌کننده در مناطق بیابانی پرتردد قابل تحسین است.

رضایی دانشگاه آزاد اسلامی را در سطح کلان به عنوان دانشگاه برتر در زمینه نمازخانه‌ها دانست و از مسئولان دانشگاه آزاد گچساران به خاطر توجه به امر برپایی نماز جماعت در این واحد دانشگاهی تشکر کرد.

* آسیب‌شناسی استقبال کم از نماز در گچساران ضرورت دارد

مدیر آموزش و پرورش گچساران نیز در این جلسه گفت: آموزش و پرورش در زمینه ترویج و برپایی نماز برنامه‌های متنوعی را برای دانش‌آموزان دارد.

یدالله مرادی از برگزاری جشن تکلیف نمادین دانش‌آموزان خبر داد و افزود: جشن تکلیف دانش‌آموزانی که در مناطق محروم گچساران هستند به صورت نمادین در سالن وحدت این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشن تکلیف در مناطق روستایی گچساران تصریح کرد: جشن تکلیف 250 نفر از دانش‌آموزان روستایی هم اکنون در حال برگزاری است.

مرادی با تأکید بر ریشه‌یابی دلایل استقبال کم نوجوانان و جوانان از شرکت در نماز گفت: نماز و فرهنگ نماز در سطح گچساران و منطقه نیاز به آسیب شناسی، بررسی و پژوهش دارد.

وی با انتقاد از فضای بی‌روح برخی از مساجد و نمازخانه‌ها معتقد است که ضعف‌‌هایی در زمینه ترویج نماز وجود دارد.

مرادی بیان داشت: جایگاه‌ها و مکان‌های نماز در مساجد باید زیبا و با نشاط باشد و زیباسازی محوطه و محل برگزاری نماز را برای دانش آموزان ضرورت دارد.ارسال توسط اسماعیل هاشمی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic